Vaničkování

Pro miminka ve věku od šesti  týdnů do šesti měsíců nabízíme možnost plavat v domácím prostředí, ve vaně. 

Vaničkování je plavání pro miminka ve věku, kdy ještě nemohou do společné vody v bazénu. V rámci kurzu jsou zařazeny informace o vývoji, o správné péči, kojenecká masáž. Jednotlivé lekce mají návaznost a cviky jsou vždy "na míru" věku, kondici a stupni vývoje konkrétního miminka. 

Součástí  kurzu je kromě plavání  info o vývoji, o péči, manipulaci, ukázka kojenecké masáže.
 
Plavání ve vaně je vhodné pro děti ve věku od šesti týdnů do šesti měsíců. Délka pobytu ve vodě vyplývá z věku a kondice dítěte.

Plavání  je pohybová aktivita vycházející z principu  reflexní lokomoce. Probíhá v nadlehčení a přitom proti tlaku vody.  Cvičení je tak vhodné i pro děti s drobnými odchylkami od psychomotorického vývoje jako preventivní nebo doplňková rehabilitace.
Cviky jsou voleny s ohledem na aktuální stupeň vývoje, s důrazem na posílení koordinace správného pohybového vzorce.
 
Součástí plavání je i nácvik dechového cvičení a potápění.  Na konci kurzu vaničkování se děti umějí nadechnout a potopit .  Dechové cvičení vede k vyšší zdravotní odolnosti. 
Lekce lze rozložit dle vlastní potřeby tak, aby kurz mohl plynule navázat na plavání v bazénu. Při přechodu do bazénu má rodina nárok na zvýhodněnou cenu pro pokročilé 

Pro lepší představu, jak lekce probíhá, nabízíme možnost jedné nezávazné lekce

Cena kurzu  (6lekcí)                                                               3000,- Kč
cena jednotlivé lekce                                                                600,- Kč
v případě jednotlivé lekce u dvojčat -  druhé dítě                        100,- Kč

Nezávazná lekce - v případě, že uvažujete o kurzu, není nutno platit předem. Pokud se po první lekci rozhodnete nepokračovat, není nutno nic řešit ani doplácet jednotlivou lekci. 

Pro vaničkování je potřeba mít k dispozici vanu. Ideální je běžná koupací vana.  Instruktorka dorazí v domluveném termínu. 

Kontakt pro objednání plavání ve vaně:  
Věra Šejhlová
aquababyclub@seznam.cz
723 22 22 12