Informace pro začátečníky

 1. S sebou potřebujete plavky pro sebe, plavečky pro dítě. Dětské plavečky musejí splňovat požadavek na neprodyšnost – musejí zadržet případnou stolici. To znamená, že musí dobře sedět – těsnit kolem bříška i stehýnek, být z látky, která případnou stolici nepropustí. Na některých bazénech mohou být specifické požadavky. Pronajímatel bazénu může vyžadovat například použití jednorázových plavek. Tato skutečnost je většinou vypsaná v záložce „Bazény“ - v popisu jednotlivých bazénů.
 2. Asi Vás nepřekvapí potřeba mít s sebou mýdlo, osušku a základní hygienické potřeby.
 3. Většinou doporučujeme mít bazénové pantofle proti uklouznutí. Výjimkou je bazén v Kolíně, kde je bazénová obuv zakázána.
 4. Přijeďte s přiměřeným předstihem. Cca půl hodiny bohatě stačí. Při plánování počítejte s tím, že miminko může cestou usnout. A že je potřeba dát mu šanci probrat se v pohodě.
 5. Prosíme, nenarušujte případné předchozí ani následující lekce. Lekce pro jednotlivé věkové a výkonnostní skupiny na sebe plynule navazují. V bazénu mohou být jen děti a rodiče, jejichž lekce právě probíhá. Přítomnost jiných dětí ruší lekci.
 6. Při focení na bazénu je nutno dodržovat ustanovení GDPR. Podle nových pravidel lze fotit pouze své vlastní dítě. Dbejte, prosím, na to, aby se ve Vašich záběrech neocitl nikdo jiný. Pro záběry více dětí nebo celé skupiny musíte mít souhlas všech, kdo se mohou na fotografii objevit.
 7. Na bazénech na Vyšehradě, na Pankráci v na Václavském náměstí Vás cestou na bazén nic nezastaví. Na bazéně v Kolíně je třeba na recepci nahlásit, že jdete na plavání. Recepční zdarma vydají čip, který umožní projít turnikety a ovládat skříňku. Klienti ABC dostávají čip barevně odlišený od platících návštěvníků bazénu. Plavčíci pak dohlížejí na to, aby klienti ABC využívali jen vyhrazené prostory – dětský bazén. A obráceně – ohlídají, aby běžní návštěvníci nerušili probíhající lekce v dětském bazénu.
 8. Na většině bazénů můžete mít s sebou doprovod. Na bazénu Vyšehrad je nutno počítat s tím, že i přihlížející doprovod musí být převlečen do plavek. Na ostatních bazénech stačí, když si doprovod dostatečně odloží oblečení.
 9. Odložte si v šatně. Ve všech šatnách jsou k dispozici přebalovací podložky na zem. Jsou na zemi proto, že je to bezpečné. Nemůže se tak stát, že než si sami odložíte, dítě by spadlo z výšky. Bezpečnost je důležitější než pohodlí. Některé šatny jsou malé. V Juliši na Václavském náměstí je vhodné využít velký prostor mimo šatnu. A do šatny se vrátit jen kvůli uložení oděvů.
 10. Na všech bazénech jsou ve sprchách odkládací ohrádky. Určitě sebe i dítě důkladně osprchujte. Důležité jsou kožní záhyby. Ve vlhku a teplu faldíků se velmi rychle množí bakterie. Je potřeba dobře smýt i veškerou kosmetiku – jak tělová mléka, mastičky a krémy, tak i líčení. Teprve pak si oblékněte plavky.
 11. Přijďte na bazén. Posaďte se a vyčkejte na začátek své lekce. Pokud je Vaše lekce první v programu, nevstupujte do vody předem, bez domluvy s instruktorkou. V Kolíně před naším plaváním probíhá minimálně hodinové čištění vody. Během této doby se nesmí do bazénu vstupovat. Pokud bychom tento limit nedodrželi, plavčíci by mohli bazén uzavřit a další hodinu by se čekalo na možnost zahájení lekce. Na některých bazénech může dojít k tomu, že pronajímatel za předčasný vstup klientů do bazénu naúčtuje další jednotku nájmu. Pokud před vaší lekcí probíhá jiná, vydržte, prosím, do konce této lekce. Až skončí, instruktorka vás vyzve ke vstupu do vody.
 12. Na Pankráci a na Václavském náměstí je k dispozici sauna. Je natopená pro kojence a batolata. Zásada dětského saunování je, aby se děti prohřály a osprchovaly. Prohřály a osprchovaly. Malé děti by se neměly potit. A zvlášť menší děti by do sauny měly mít s sebou pití – převařenou vodu nebo neslazený ovocný čaj.
 13. Tam, kde je k dispozici vířivka, ji užívejte s rozmyslem. Voda ve vířivce nikdy není úplně dobrá. Při přechodu z chladnější do teplejší vody se uvolňují svaly. A svěrače jsou také sval. Princip nahřívání teplou vodou po plavání není – na rozdíl od saunování – nijak zdravotně přínosný. A v žádném případě nedopusťte, aby se dítě dostalo bublající vířivky. Bublající vířivka snižuje krevní tlak. Děti ho mají v principu dost nízký. A kombinace více faktorů by mohla přivodit vážné komplikace.
 14. Po plavání si dopřejte čas na aklimatizaci. Je taktické obléknout nejdřív sebe a pak teprve dítě. V šatnách je dost teplo. Pokud obléknete dítě, začne se zahřívat, potit. A až vyrazíte ven, snadno prochladne, protože bylo zpocené.
 15. V Kolíně je pro aklimatizaci prostor v přilehlé restauraci. Zde je k dispozici i přebalovací pult, dětské sedačky a mikrovlnka na ohřátí svačinky. V Juliši je v osmém patře kavárnička s koutkem pro děti. Zde si můžete dát kávu, ohřát svačinku, nechat děti batolit či pohrát. Na Pankráci je nejvhodnější posedět ve vestibulu hotelu. Na Vyšehradě je pro tento účel místnost před šatnami.
 16. Od chvíle, kdy jste byli zařazení do kurzu, máte v rezervačním a náhradovém systému přístup do svého účtu a přehled o termínech lekcí, případně o výšce nedoplatku. Ve svém účtu můžete kteroukoliv lekci omluvit a sami si naplánovat čerpání náhrady. Systém eviduje omluvy a hlídá kapacitu bazénu. Funguje tak, že náhradu přidělí za omluvu, která přišla nejpozději do 20:00 hod předchozího dne. To proto, že tak je uvolněné místo k dispozici pro klienty, kteří hledají volnou kapacitu pro naplánovaní své náhrady. Bez tohoto pravidla by systém náhrad nemohl fungovat. Nahrazovat lze v jiný den i na jiném bazénu, než plavete obvykle. Kombinovat lze kterýkoliv bazén, ale pouze v rámci vlastní kategorie a kapacity (systém nepustí kojence ve věku do jednoho roku nahrazovat do skupiny mezi větší děti a obráceně)
 17. V každém účtu jsou přiřazeny přednáhrady. Jejich smyslem je umožnit přijít plavat navíc v termínu, který se Vám hodí a přitom dříve, než dojde k samotné absenci. Ideálně se to hodí v situacích, kdy dítě onemocní ke konci kurzu, kdy se už těžko plánuje náhrada. Tyto přednáhrady lze využít i jako kompenzaci za lekce, které jste omluvit nestihli – například dítě onemocnělo v noci před plaváním, neplánované dopravní potíže a podobně.
 18. Kurz má nastavenou expiraci náhrad. To je termín, do kdy je možné náhrady čerpat. Většinou je to měsíc po skončení kurzu – v kurzu navazujícím. Tato výhoda se týká pouze klientů, kteří navazují a plynule pokračují v dalším kurzu. Systém totiž převod náhrad do dalšího kurzu umí pouze pro děti, které jsou v následujícím kurzu zapsány. Děti, které s kurzem končí, musejí stihnout vyčerpat náhrady do konce svého kurzu.
 19. Čerpání náhrad je popsáno zde: http://www.aquababyclub.cz/nahrady
 20. Kurzovné nelze po zahájení kurzu vracet. Viz záložka http://www.aquababyclub.cz/kurzovne. V případě delší nemoci je možné kurz převést na jiného zájemce, omluvit lekce a náhrady dát k někomu k dispozici. Náhrady může čerpat i sourozenec v jiné kategorii. V takovém případě musí náhrady do systému zadávat administrátor.
 21. Na začátku kurzu dostanete průkazku. Na té jsou kromě termínu Vaší lekce i odkazy na řešení omluv a kontakt.
 22. Vaše údaje, které jste zadali do systému, nikdy a nijak nezneužijeme. Použijeme pro vystavení potvrzení, která budete potřebovat pro čerpání příspěvku zdravotní pojišťovny. Systém nám umožní rychle Vás informovat, když dojde k jakékoliv změně. Přijdou Vám informace, když dojde ke změně instruktorky, kdyby došlo k výpadku na bazénu. V žádném případě Vás nebudeme spamovat.
 23. Klientům, kteří platili převodem, vystavíme potvrzení pro zdravotní pojišťovnu. Pojišťovny většinou přispívají jen jednou za kalendářní rok. Na začátku kalendářního roku tedy připravujeme potvrzení všem. V dalších kurzech jen pro nové klienty. Na požádání ho však vystavíme kdykoliv. Pojišťovny vyžadují, aby platba byla provedena ve stejném kalendářním roce jako kurz. A obvykle nejpozději do tří měsíců od data převodu.
 24. Pokud budete uvažovat o navazujícím kurzu, budeme rádi. V systému bývají další kurzy nabídnuty. Slevy jsou vždy vázány na včasný zápis.
 25. Pokud byste měli možnost a dobrou vůli pomoci nám s propagací, určitě to moc uvítáme. Organizace je poměrně složitá. Při větším počtu klientů je možné nabídnout větší počet lekcí – a tím náhrad. A současně tak udržíme co nejdéle ceny. Uvítáme možnost uložit někam letáky nebo sdílení na sociálních sítích.